Mònica Messalles

Ha participat en numbrosos campionats, menbre del Equip Olimpic Athens 2004 i component de l´Equip Nacional.

Data de naixament : 2-10-87
Altura (en cm) 156
Pes 51,5 Nº peu 37
 

ANY 1997

  • 13ª Clasificada en el Campionat d' Espanya Individual Aleví 1ª
  • Subcampiona d' Espanya en Salt
  • 3ª Clasificada en el Campionat de Cataluña Individual Aleví 1ª
  • 3ª Clasificada en Salt
  • 3ª Equip clasificat en el Campionat d' Espanya de Seleccions Autonómicas amb el equip B (Alba Picado, Damaris Rey)
  • 3º Equip clasificat en el Campionat de Cataluña de Clubs. (Alba Picado, Damaris Rey) 

ANY 1998 

  • Campiona d' Espanya Absoluta categoría Aleví 1ª
  • Campiona d' Espanya en PARAL.LELES (MEDALLA D' OR)
  • Campiona d' Espanya en BARRA (MEDALLA D' OR)
  • 3ª Clasificada en TERRA (MEDALLA DE BRONCE)
  • 3ª Clasificada en SALT (MEDALLA DE BRONCE)
  • Campiona de Catalunya Absoluta en categoría Alevi1ª
  • Campiona de Catalunya en SALT
  • Campiona de Catalunya en BARRA
  • Campiona de Catalunya en TERRA
  • 3ª Clasificada en PARAL.LELES.
  • 5ª Clasificada amb l' equip de l' A.G.A.V. en el CAMPEONATO DE ESPAÑA DE CLUBS.
  • 14ª Clasificada en el TORNEO INTERNACIONAL GIMNIX de Montreal en categoría júnior  siguent gimnasta Aleví, membre de la Selecció Catalana Absoluta.
  • 4ª Clasificada amb l' equipo de l' A.G.A.V. en el CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS.
  • Seleccionada per el Seleccionador Nacional Sr. Jesús Carballo per formar part de la concentració de estiu amb la Selecció Nacional, en el Centre  d' Alt Rendiment de Madrid.

ANY 1999

  • Campiona d' Espanya Absoluta categoría Infantil 1ª
  • Campiona d' Espanya en PARAL.LELAS (MEDALLA D' OR)
  • Campiona d' Espanya en TERRA (MEDALLA D' OR)
  • Subcampiona d' Espanya en SALT (MEDALLA D'ARGENT)
  • Sucampiona d' Espanya en BARRA (MEDALLA D'ARGENT)
  • Campiona de Catalunya Absoluta categoría Infantil 1ª
  • Campiona de Cataluña en TERRA
  • Campiona de Catalunya en BARRA
  • Campiona de Catalunya en PARAL.LELAS
  • Subcampiona de Catalunya en SALT
  • 13ª Clasificada en la COPA D' ESPANYA,   1ª Clasificada de la seva categoría.
  • 1ª Clasificada  per equips amb la Selecció Nacional Júnior , Internacional ESPAÑA / INGLATERRA.
  • 1ª Clasificada per equips am la Selecció Catalana Absoluta  EUSKADI-CATALUNYA.
  • 1ª Clasificada per equips amb la Selecció Catalana Absoluta  Internacional 4 MOTORS D' EUROPA.
  • 1ª Clasificada per equips amb la Selecció Catalana Absoluta en el Campionao d' Espanya de Seleccions Autonómicas.
  • 2on. Any consecutiu que resulta imbatida en totas las competicions individuals  a nivel nacional amb la seva categoría en las que ha participad. 

ANY 2000

  • 3ª Clasificada absoluta infantil 1ª Campionat d' Espanya Individual 2000.
  • Campiona d' Espanya en barra
  • Subcampiona d' Espanya en Salt
  • 4ª Clasificada en Paral.lelas
  • 1ª Equip clasificad en Campionat d' Espanya Seleccions Autonómicas.
  • 1ª Clasificada Individual absoluta en aquesta  competició.
  • 1º Equip Clasificad en el  Torneig 4 Motors d' Europa St.Ettienne
  • 9ª Clasificada Absoluta individual en  aquesta competició.
  • 10ª Clasificada absoluta individual en el  Torneig Top Gym Charleroi.
  • 3ª Clasificada en la final de Terra en aquesta  competició.
  • 6ª Clasificada en la Final de Paral.lelas.
  • Membre de la Selecció Nacional Júnior en el Campionat d' Europa de París 2000
  • 5º Equip Clasificad en el Campionat d' Europa Júnior París 2000

ANY 2001

  • 1º Equip Clasificad en el  Catalunya-Euskadi.
  • 1º Equip Clasificad en el Campionat de Catalunya de Clubs
  • 1ª Clasificada Individual en  aquesta  competició.

ANY 2002

  • 1º Equip Clasificad en el Campionat d' Espanya de Seleccions Autonómicas Murcia 2002.
  • 3º Equip Clasificad en el Campionat de Catalunya de Clubs categoría Open.
  • 1ª Clasificada absoluta en  Terra.
  • 2ª Clasificada absoluta en Salt.
  • 2º Equip Clasificad en el Campionat d' Espanya de Clubs categoría Open El Ejido 2002.
  • 5º Equip Clasificad Júnior en la Gymnasiade Caén 2002.
  • Membre del equip Nacional Júnior en  aquesta competició.
  • 4ª Clasificada en la final de Terra.
  • Subcampiona de Catalunya Individual categoría Júnior 1ª
  • 3ª clasificada en Salt
  • 3ª clasificada en Paral.lelas
  • 3ª clasificada en Barra
  • 3ª clasificada en Terra
  • 3ª Clasificada Individual en el Campionat d' Espanya Pozuelo de Alarcón 2002.
  • 3ª clasificada en la final de Terra.
  • 1º Equip clasificad en el Torneig  4 Motors de Europa Vic 2002.
  • 1º. Equip Clasificad en el Torneig Internacional Top Gym Charleroi.
  • 9ª Clasificada Junior en el Torneig Internacional Top Gym Charleroi.
  • 4ª Clasificada en la Final de Terra.
  • 2º Equip Clasificad  en el Torneig Internacional Espanya-Italia-Grecia amb  la Selecció Nacional Absoluta.
  • 9ª Clasificada Individual en el Torneig Internacional Espanya-Argentina-Mexico-Grecia.
  • 1er. Equipo Clasificad  amb la Selecció Nacional Absoluta.
  • 6ª Clasificada Absoluta Senior 1ª Copa d' Espanya 

ANY 2003

  • Campiona de Catalunya Absoluta Senior 1ª
  • 5ª Clasificada Absoluta Campionat d' Espanya Individual Senior 1ª
  • Subcampiona d' Espanya en Salt.
  • 11ª Clasificada en la Copa Iberoamericana
  • 2ª Equip Clasificad en el Torneig Internacional Espanya-Rumania-Brasil amb  la Selecció Nacional Absoluta
  • 1º Equip Clasificad  en el Torneig Internacional Espanya-Bélgica amb  la Selecció Nacional Absoluta.
  • 1º Equip Clasificad en el Campionat de Catalunya de Clubes.
  • 2º Equip Clasificad  en el Campionat d' Espanya de Clubes.
  • 1º Equip Clasificad en el Campionat d' Espanya de Seleccions Autonómicas.
  • 1º Equip Clasificad en el Torneig  Internacional Espanya-Inglaterra.
  • 1º Equip Clasificad en el Torneig Internacional Espanya-Italia.
  • 2º Equip Casificad  en el Torneig Internacional Espanya-Francia-Holanda-Alemania.
  • 5º Equip Clasificad Campionat del Mon Anaheim (EEUU), clasificatori per a las Olimpiadas Atenas 2004. 

ANY 2004

  • 1º Equip Clasificad en el Torneig Internacional Espanya-Italia.
  • 3er. Equip Clasificad en el Preolímpic de Atenas 2004.
  • 7ª Clasificada en Terra.
  • 1º Equip Clasificad en el Campionao de Catalunya de Clubes categoría Open.
  • 4ª Clas. Individual Campionat d'Espanya
  • Sots Campiona d' Espanya en Salt
  • 3ª Clas. en Barra Campionat d'Espanya 
  • Campiona d'Espanya de Clubes 2004
  • 4ª Clas. per Equips Campionat d'Europa d'Amsterdam
  • 5á Clas. en la Final per Equips Olimpiades d' Athens 2004

ANY 2005

  • 1á. Clas. i Medalla d' Or en Terra " Campionat del Mon de Cottbus "
  • 3á Clas.Individual  i Medalla de Bronze Campionat d'Espanya de Clubs "Almeria 2005"
  • 2á Class. Barra,Terra i Paral.leles Camp. d'Espanya Almeria 2005
  • Sotcampiona d'Espanya de Clubs "Almeria 2005"
?
?



Les cookies ens ajuden a oferir millor els nostres serveis. Al utilitzar els nostres serveis, acceptes l'ús que fem de les cookies. More Info